NOCNE ŻYCIE BELFRÓW
Razem z Agatą Karolczyk - Kozyrą (Kreatywny polonista) i techniczną opieką Irminy Żarskiej (Irmina Żarska - Rysunkowy język polski) zorganizowałyśmy 15.01.2021 roku pierwszą Lubuską Noc Belfrów online.
Wydarzenie to patronatem objęli: Wiosna Edukacji, Plan daltoński oraz Wydawnictwo SENSOR. W spotkaniu wzięło udział 17 prelegentów, 3 gości specjalnych (Ewa Radanowicz oraz Anna i Robert Sowińscy) i ponad stu uczestników.
Zaproszenie przyjęła m.in. Zyta Czechowska, czyli Nauczyciel Roku 2019 oraz Jolanta Majkowska (Specjalni.pl) Na Lubuskiej Nocy Belfrów obecna była także Anna Konarzewska, autorka bloga “Być Nauczycielem” i jednocześnie autorka książki „Być niezwykłym wychowawcą”. Z zaproszenia skorzystali też matematyk, Krzysztof Chojecki, autor bloga “Pi-stacja”, Joanna Gadomska, członkini grupy Superbelfrzy i autorka bloga “Biologa z Blondynką”, Katarzyna Włodkowska (“Facetka od polaka”), znana z cyklu “Korki TV” i Izabella Bartol, autorka bloga “Polski z klasą”.
Lubuska Noc Belfrów trwała ponad sześć godzin. Takie spotkania organizowane w całej Polsce to oddolna inicjatywa nauczycieli pasjonatów, wierzących, że zmiana jest w ich rękach, a system, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie ogranicza. Dzięki takim akcjom nauczyciele tworzą sieć współpracy, zmieniają przestarzałe nastawienie, wprowadzając realną zmianę w szkołach po to, by edukacja służyła dobru społecznemu.
Uczestnicy wydarzenia mogli zainspirować się nowymi metodami pracy opartymi na budowaniu, a nie na krytyce i bazującymi na zasobach konkretnego środowiska. Prelekcje prezentujące metody, narzędzia i bank sprawdzonych / działających praktyk edukacyjnych stanowiły doskonałe wsparcie nauczycieli na starcie w drugi semestrze nauki, który może okazać się równie trudny, jak ten pierwszy.
Link do materiałów (prezentacji prelegentów i nagrań prelekcji) z Lubuskiej Nocy Belfrów: https://wke.lt/w/s/PJVqqa
Komentarze
Prześlij komentarz